Tränare


Elvan Cicen
elvan@bazargross.se
073-656 54 60

Spelprogram Pojkar Division 5 Grupp 4 Kompisligan

Omg Hemmalag            Bortalag             Datum / tid Resultat Anläggning
1 Östansbo IS Dalkurd FF grön 2016-05-09 18:30          Björkliden
2 Dalkurd FF grön Ludvika FK Gul 2016-05-13 18:30 4 – 1          Sportfältet
3 Smedjebackens FK Dalkurd FF grön 2016-05-21 12:00 0 – 4          Herosvallen
4 Dalkurd FF grön Ludvika FK grön 2016-05-27 19:00 3 – 2          Sportfältet
6 IK Brage grön Dalkurd FF grön 2016-06-11 10:00 3 – 7          Sportfältet
7 Dalkurd FF grön Kvarnsvedens IK vit 2016-06-19 11:00 20 – 1          Sportfältet
8 Somaliska Förening Ileys Dalkurd FF grön 2016-08-07 18:00 5 – 3          ABB Arena
9 Dalkurd FF grön Ulfshyttans IF 2016-08-12 18:30          Sportfältet
11 Dalkurd FF grön Somaliska Förening Ileys 2016-08-26 18:30          Sportfältet
10 Ulfshyttans IF Dalkurd FF grön 2016-08-29 18:00          Ulfshyttans IP
12 Kvarnsvedens IK vit Dalkurd FF grön 2016-09-04 17:30          Kvarnsvedens IP
13 Dalkurd FF grön IK Brage grön 2016-09-09 18:00          Sportfältet
15 Ludvika FK grön Dalkurd FF grön 2016-09-24 15:00          Stensveden

 

Spelprogram Pojkar Division 5 Grupp 3 Kompisligan


Tävling Omg Hemmalag Bortalag Datum / tid Resultat Anläggning
Pojkar Division 5 Grupp 3 – Kompisligan 3 Dalkurd FF svart IF Tunabro 2016-05-20 18:30 7 – 1 Sportfältet
Pojkar Division 5 Grupp 3 – Kompisligan 2 Falu BS FK Gul Dalkurd FF svart 2016-05-21 17:00 1 – 12 Kopparvallen
Pojkar Division 5 Grupp 3 – Kompisligan 4 Islingby IK Vit Dalkurd FF svart 2016-05-28 11:00 Idunvallen
Pojkar Division 5 Grupp 3 – Kompisligan 5 Dalkurd FF svart Korsnäs IF FK Gul 2016-06-05 14:00 10 – 5 Sportfältet
Pojkar Division 5 Grupp 3 – Kompisligan 6 Slätta SK Svart Dalkurd FF svart 2016-06-10 18:00 Slätta IP Konstgräs
Pojkar Division 5 Grupp 3 – Kompisligan 7 Dalkurd FF svart Kvarnsvedens IK röd 2016-06-17 19:00 21 – 1 Sportfältet
Pojkar Division 5 Grupp 3 – Kompisligan 8 Insjöns BK Dalkurd FF svart 2016-08-07 18:15 Insjöns IP
Pojkar Division 5 Grupp 3 – Kompisligan 9 Dalkurd FF svart IK Brage vit 2016-08-14 11:00 Sportfältet
Pojkar Division 5 Grupp 3 – Kompisligan 10 IK Brage vit Dalkurd FF svart 2016-08-18 18:00 Sportfältet
Pojkar Division 5 Grupp 3 – Kompisligan 11 Dalkurd FF svart Insjöns BK 2016-08-29 18:30 Sportfältet
Pojkar Division 5 Grupp 3 – Kompisligan 12 Kvarnsvedens IK röd Dalkurd FF svart 2016-09-04 16:00 Kvarnsvedens IP
Pojkar Division 5 Grupp 3 – Kompisligan 13 Dalkurd FF svart Slätta SK Svart 2016-09-11 11:00 Sportfältet
Pojkar Division 5 Grupp 3 – Kompisligan 14 Korsnäs IF FK Gul Dalkurd FF svart 2016-09-17 16:00 Lindvallen
Pojkar Division 5 Grupp 3 – Kompisligan 15 Dalkurd FF svart Islingby IK Vit 2016-09-23 18:00 Sportfältet